کباب یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانیه. اما خیلی وقتا کبابی که از بیرون میگیری با اونی که خودت تو خونه درست می کنی، زمین تا آسمون فرق داره. اما درست کردن کباب خوب به دوتا چیز وابسته است. اول اینکه موادت خوب باشه و بعدم سیخ گرفتن کباب که موقع پخت نریزه.

حالا چاره چیه؟ توی این متن میخوام بهتون بگم کباب خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه که هم خوشمزه باشه و هم از سیخ نریزه. پس باهام بیاین تا یه سری نکته باحال و کاربردی بگم.

اولین و مهمترین نکته اینه که مایع گوشتمون رو درست عمل بیاریم. یعنی خوب ورز بدیم و حتما حتما حتما آب پیاز رو بگیریم تا فقط تفاله اش بمونه. نکته بعدی طریقه ی سیخ گرفتنه. توی این مرحله نیاز مبرم به یه آدم اینکاره یا کباب ساز شاندرمن داریم. دست آخر زغال خوب، خیلی از مشکلاتو حل میکنه. آتیش باید خیلی تند باشه و چندین ثانیه اول که سیخو روی منقل میذاریم هر طرفش سریع تغییر رنگ بده. تا مطمئن شیم ناهار کباب داریم.

اگه  کباب آبدار خوشمزه میخواین، هروقت رنگ روی کباب رو به تیرگی رفت آماده خوردن شده. سریع برش دارین.

خیلیا فک میکنن باید صبر کنند کباب کوبیده مغز پخت بشه ولی در نهایت یه کباب کم آب خشک نصیبشون میشه.

آخه داخل کباب از گرم شدن سیخ میپزه و وقتی میبینین روش یه کمی پخته شده، مطمئن باشین، مغز پخت هم هست.

می تونید با کلیک روی متنای زیر طرز تهیه ی انواع کباب رو ببینید:

حالا بریم سراغ اینکه چرا با وجود همه ی اینا کباب از سیخ میریزه. مواد خوب فقط یه طرف ماجراست، نکته دیگه اینه که مواد ما باید خیلی خوب به سیخ پرس بشه که این کار با دست امکان پذیر نیست. اینجاست که تفاوت کباب بیرون و کباب خونه مشخص میشه. کباب های رستورانی با دستگاه های صنعتی خیلی خوب به سیخ پرس میشه و همین باعث زیبایی و کیفیتش میشه. اما شما هم میتونید با داشتن یه دستگاه کباب گیر شاندرمن، با همون کیفیت موادتون رو به سیخ پرس کنید.

از اونجایی که برای ساخت کباب گیر شاندرمن از تفلون مرغوب سوئیسی استفاده شده و تمام قطعات از هم باز میشند، میتونید با یه اسکاچ ساده، تمام قطعات رو بشورید و تمام قطعات کاملا شسته و تمیز میشه. کباب ساز شاندرمن میتونه کباب های یکدست ۶۰ تا ۹۵ گرمی به شما بده و شما احساس کنید که یه کباب درست با شکل و کیفیت رستوران های گرون قیمت دارید.

این دستگاه به طور معمول با برق شهری کار میکنه اما اگر بخواید میتونید اون رو با خودتون به پیک نیک ببرید و بعد از درآوردن المنت کف دستگاه، اون رو روی گاز پیک نیکی و یا زغال قرار بدید و کبابتون رو باهاش سیخ بگیرید.