طرز تهیه سوسیس گوشت:

بسیاری از ما عاشق سوسیس و غذاهایی که با سوسیس درست میشوند هستیم اما همیشه بابت این که غذا ی ناسالمی است نگران هستیم و با استرس آن را مصرف میکنیم (البته حق داریم چراکه بسیار از سوسیس های کارخانه ای و بیرونی با مواد اولیه بی کیفیت وهمراه با مواد نگهدارنده که مضرهست درست شدند)  بنابراین اگر این غذای لذیذ را بتوانید خوب در خانه درست کنید  میتوانید بدون استرس از این غذا لذت ببرید.

مواد لازم:

گوشت ران گوساله یا مرغ بدون استخوان: ۶۰۰ گرم

سیر: ۲ حبه ریز رنده شده

پودر نشاسته ذرت: ۳ قاشق غذاخوری

آرد سفید: ۲ قاشق غذاخوری

آب پنیر یا شیر خشک: ۳ قاشق غذاخوری (می‌توانید از هر دو به میزان مساوی و در مجموع ۳ قاشق غذاخوری استفاده کنید)

تخم‌مرغ: ۱ عدد

سس کچاپ: ۱ قاشق غذاخوری

آب یخ: ¾ لیوان

روغن مایع: ۱/۳ لیوان

کاور سوسیس: ۲ متر

ادویه‌جات لازم برای تهیه سوسیس خانگی با گوشت یا مرغ


پودر فلفل پاپریکا: ۲ قاشق مرباخوری

نمک: ۱ قاشق مرباخوری

پودر پیاز: ۱ قاشق مرباخوری

پودر سیر: ۱ قاشق مرباخوری

پودر زنجبیل: ½ قاشق مرباخوری

دارچین: ½ قاشق مرباخوری

آویشن: ½ قاشق مرباخوری

پودر جوز هندی: ۱/۳ قاشق چایخوری

پودر هل: ۱/۳ قاشق چایخوری

پودر تخم گشنیز: ½ قاشق چایخوری

پودر میخک: نوک قاشق چایخوری

پودر فلفل سیاه: به مقدار دلخواه

پودر فلفل قرمز: به مقدار دلخواه

لینک تهیه و میکس مواد با کاتر میکسر در اپارت

گام اول:

ابتدا تیغ مخصوص سوسیس کالباس را در دستگاه کاتر میکسر نواالکتریک قرار میدهیم و و گوشت یا مرغ بدون استخوان را در دستگاه میریزیم  تا جایی که چرخ شود بعد مواد را تا ۴ ساعت در یخچال میگذاریم تا استراحت کند.

برای مشاهده کاتر میکسرنوا کلیک کنید

گام دوم:

بعد از ۴ ساعت گوشت را بیرون بیاورید و با تخم مرغ(توجه داشته باشید تخم مرغ باید هم دمای گوشت باشد) آرد سفید، شیر خشک ،پودر نشاسته ذرت و تمام ادویه‌ها را با هم مخلوط کنید. سپس گوشت چرخکرده، تخم مرغ سرد و هم دما با گوشت، سیر و روغن مایع را در دستگاه غذاسازنواالکتریک بریزید و خوب با هم میکس کنید.این دستگاه قابلیت این را دلرد که تاندون مرغ را هم  میکس کند و بافت بسیار عالی به مواد سوسیس یا کالباس شما میدهد.

گام سوم:

وقتی که گوشت و تخم‌مرغ خوب و سایر موادی که در کاتر میکسرریخته بودید خوب با هم مخلوط شدند، نصف آب یخ (با تیغ سبک این دستگاه میشود قطعات کوچک یخ را هم پوره کرد )و مخلوط آرد و ادویه‌جات را اضافه کنید و به مدت ۳ دقیقه دیگر تمام مواد را میکس کنید. مایه به دست آمده برای درست کردن سوسیس خانگی با گوشت یا مرغ باید صاف و یکدست و البته نه سفت و نه شل باشد. اگر مایه به دست آمده سفت بود باقی مانده آب یخ را به آن اضافه کنید و به مدت یک دقیقه دیگر میکس کنید. توجه:علت وا رفتن سوسیس خانگی یا سفتی بیش از حد آن رعایت نکردن مرحله اضافه کردن یخ است.

گام چهارم:

یه به دست آمده برای درست کردن سوسیس خانگی با گوشت یا مرغ را در قیف ماسوره بریزید و داخل کاور مخصوص سوسیس خانگی تزریق کنید. سپس دو سر کاور سوسیس خانگی را با نخ محکم ببندید و از طول به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید، کمی بپیچید و با نخ کوک محکم ببندید.

برای مشاهده سوسیس پرکن کلیک کنید

گام پنجم:

برای درست کردن سوسیس خانگی با گوشت یا مرغ باید آب به صورت ملایم و با جوش‌های ریز قل بخورد. بعد از ۴۵ دقیقه سوسیس‌ها را از آب بیرون بیاورید و بلافاصله داخل آب سرد بگذارید تا به سرعت خنک شوند و خودشان را بگیرند. یک علت دیگر وا رفتن و خرد شدن سوسیس خانگی جوش خوردن بیش از حد سوسیس‌ها است. همین ۴۵ دقیقه زمان کافی است، نه بیشتر.

نکات:

  1. علت چروک شدن کاور سوسیس محکم نبستن و فشرده نکردن کافی مایه سوسیس در کاور است.
  • برای اینکه سوسیس روغن نیندازد و کاور سوسیس چروک نشود باید مایه سوسیس را در کاور به خوبی فشرده و هواگیری کنید و سپس کاور را محکم با نخ ببندید. در یک قابلمه آب را جوش بیاورید و سوسیس‌های پیچیده شده داخل کاور را با احتیاط در آب جوش بیندازید. درب قابلمه را باز بگذارید تا سوسیس‌ها روی شعله ملایم گاز در آب جوش بپزند.
  • سوسیس‌های آماده شده را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال بگذارید تا تمام مواد خوب به خورد هم بروند و طعم سوسیس خوشمزه شود. سوسیس خانگی با گوشت یا مرغ را به مدت یک ماه می‌توانید فریز و به تدریج مصرف کنید. از این سوسیس خانگی در طرز تهیه سوسیس بندری یا هندی، غذای محبوب سوسیس تخم مرغ و اسنک سوسیس و … استفاده کنید و لذت ببرید.