Text Box: Text Box: [Draw your reader in with an engaging abstract. It is typically a short summary of the document. When you’re ready to add your content, just click here and start typing.]Text Box: [Document title] [Document subtitle] \sj

سوسیس یکی از پر‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌طرفدارترین غذاها درکل دنیاست و انواع مختلفی دارد که معمولا از گوشت یا مرغ چرخ کرده همراه با انواع ادویه ها درست شده و در روکش طبیعی (مثل روده حیوانات یا پوشش های کلاژن سلولز پلاستیک) نگهداری میشود.

در ادامه به معرفی انواع این غذا میپردازیم:

سوسیس گوشت:

این سوسیس خوشمزه را با گوشت ها ی مختلف مثل گوسفندی، گوساله، مخلوط، گوشت سفید (مرغ، بوقلمون، ماهی و …)، تهیه می‌شود.

انواع این نوع سوسیس بستگی به درصد گوشت آن دارد قطعا میزان گوشت قرمز استفاده شده در طعم و کیفیت سوسیس تاثیرگذار خواهد بود.

سوسیس گوشت 90 درصد بسیار خوشمزه ست و توصیه میشود به صورت کبابی به ویژه روی ذغال، گریل یا بخارپز مصرف کنید چرا که این نوع سوسیس چربی بسیار بالایی دارد و طبخ آن را با روغن نمی‌پسندند.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس گوشت کلیک کنید

سوسیس فرانکفورتر:

این سوسیس دارای 70 درصد گوشت هست و به علت درصد گوشت بالا یکی از محصولات مرغوب و خوش طمع به شمار میرود.

سوسیس فرانکفورتر از 70 درصد گوشت قرمز، روغن مایع، گلوتن، نشاسته، نمک، ادویه و دیگر افزودنی‌های مجاز استفاده می‌شود. البته فرانکفورتر ۸۰ درصد گوشت قرمز هم تولید می‌شود که مصرف آن برای کسانی که چربی خون و کلسترول دارند، توصیه نمی‌شود (بهتر است به صورت کبابی و گریل طبخ و در انواع سالاد، پیتزا و ساندویچ استفاده کرد. عطر دلنشین آن هنگام کباب‌شدن به‌ویژه روی ذغال بسیار اشتهاآور و وسوسه‌انگیز است)

برای آموزش طرز تهیه سوسیس فرانکفورتر کلیک کنید .

سوسیس آلمانی:

در این نوع سوسیس 40 تا 70 درصد گوشت از این سوسیس  بیشتر برای برای درست کردن بندری  استفاده میکنن . کافی است، سوسیس آلمانی را در روغن سرخ کنید و به آن کمی پیاز سرخ‌شده، سیب‌زمینی نگینی، فلفل تند، رب گوجه‌فرنگی و ادویه بزنید. در انتها یک سوسیس بندری خوشمزه و خوش‌عطر خواهید داشت.

  برای آموزش طرز تهیه سوسیس آلمانی کلیک کنید .

سوسیس کراکف:

این نوع سوسیس 50 تا 70 درصد گوشت قرمز دارد معمولا در تهیه انواع خوراک‌های ترکیبی با سوسیس که به صورت آب‌پز یا بخارپز است و همچنین پیتزا و ساندویچ از کراکف استفاده می‌شود. بخارپز این سوسیس عطر فوق‌العاده‌ای دارد این سوسیس از روغن مایع، آرد، گلوتن و ادویه‌های مجاز تهیه می‌شود و در دو نوع پنیری و ساده وکیوم شده و در بازار عرضه میشود.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس کراکف کلیک کنید .

سوسیس شکاری:

این سوسیس 97 درصد و یا برخی موارد ۱۰۰ درصد گوشت قرمز گزینه‌ای بسیار عالی است. این نوع سوسیس با استفاده از روغن نباتی، نمک تصفیه خوراکی، آرد گندم، سیر، ادویه طبیعی، آب و یخ و سایر مواد افزودنی مجاز تهیه می‌شود(در غشا روده گوسفند تولید میشود) این سوسیس را حلقه‌ ای و به صورت کباب‌شده  روی ذغال با ادویه‌های طعم‌دهنده و پنیر چدار آب‌شده همراه با سیب‌زمینی سرخ‌شده، تهیه می‌شود.

 برای آموزش طرز تهیه سوسیس شکاری کلیک کنید .

     سوسیس هات‌ داگ:

بریم سر پر طرفدارترین سوسیس که بیشتر با گوشت قرمز درست میشود اما با مرغ هم درست میشود این نوع سوسیس بر حسب درصد گوشت خود انواع مختلفی دارد و از 50 تا80 درصد گوشت آن موجود هست و ساندویچ های مختلفی با این نوع سوسیس درست میشود که  عبارت اند از:

 • هات داگ گوشت ۵۵ درصد
 • هات داگ گوشت قرمز پنیری
 • هات داگ گوشت ۷۰ درصدی
 • هات داگ گوشت دودی با گوشت ۷۰ درصدی
 • هات داگ با ۸۰ درصد گوشت مرغ
 • هات داگ با ۸۰ درصد گوشت قرمز
 • هات داگ گوشت و پنیر

برای آموزش طرز تهیه سوسیس هات داگ کلیک کنید .

سوسیس کوکتل


یکی از مشهور ترین سوسیس ها ست که تفاوت  آن با بقیه انواع سوسیس ها  از نظر اندازه و حجم این سوسیس است (کوچک و حجیم)

غذاهای متنوع و خوشمزه‌ای با کوکتل‌ ها تهیه می‌شود. از جمله انواع پیتزا، غذاهای ترکیبی با سوسیس و ساندویچ‌ که با ادویه‌ و سس‌های مختلف طعم‌دار می‌شود.

در بسیاری از کشورها از کوکتل‌ها در تزئین بیکن، خوراک بوقلمون و … استفاده می‌شود. البته تعداد زیادی از مردم کوکتل را در روغن با مقداری سس کچاپ سرخ می‌کنند. همچنین در فر و ماکروفر به صورت گریل تهیه می‌کنند. کوکتل کباب‌شده هم طعم فوق‌العاده لذیذی دارد که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.

 • کوکتل گوشت قرمز ۵۵ درصدی
 • کوکتل دودی با بیش از ۵۰ درصد گوشت قرمز
 • کوکتل پنیری با بیش از ۵۰ درصد گوشت قرمز
 • کوکتل ویژه با ۷۰ درصد گوشت
 • کوکتل ویژه دودی تا ۷۰ درصد گوشت قرمز
 • کوکتل مرغ ویژه با بیش از ۸۰ درصد گوشت مرغ

برای آموزش طرز تهیه سوسیس کوکتل کلیک کنید .

سوسیس بلغاری:

این نوع سوسیس از ۵۰ تا ۷۰ درصد گوشت قرمز و ۸۰ درصد گوشت مرغ استفاده می‌شود.

این سوسیس اولین بار در بلغارستان درست شد.نسخه اصلی بلغاری، این محصول نوعی سالامی که معمولا به صورت خشک‌شده و با طعمی تند است و در پوشش مستطیلی شکل، به صورت حجم و مسطح تولید می‌شود

خوراک سوسیس بلغاری، ساندویچ بلغاری، پیتزا و انواع غذاهای ترکیبی با سوسیس از جمله غذاهایی است که می‌توان با استفاده از این محصول خوشمزه آماده کرد.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس بلغاری کلیک کنید ..

سوسیس چریتسو:

این سوسیس بین 80  تا 90 درصد گوشت گوساله درست شده که البته در اصل این سوسیس را با گوشت خوک درست میکنند تفاوت این سوسیس با بقیه سوسیس ها این است که این دسوسیس در روکش طبیعی نگهداری میشود.

جالب است بدانید، در برخی از کشورها چریتسو را با گوشت‌های دیگر و حتی غضروف هم آماده می‌کنند.  معمولا در کشورهای اروپایی این سوسیس را به صورت تخمیری، خشک یا دودی تولید می‌کنند و هنگام مصرف نیازی به سرخ‌ کردن یا طبخ آن نیست.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس چریتسو کلیک کنید .

سوسیس جالاپنو:

معمولا بین ۸۰ تا ۹۰ درصد گوشت گوساله(در ایران گوشت گوساله و در سایر کشورها گوشت خوک، گوسفند، گاو، آهو و … )، حد اقل ۱۵ درصد پنیر چدار، روغن، آرد، سیر، نشاسته، ادویه‌های طبیعی، سایر افزودنی‌های مجاز و آب و یخ تشکیل می‌دهد.

سوسیس جالاپنو را به دلیل نوع طبخ و درصد بالای گوشت به صورت کباب‌شده روی ذغال، گریل یا آب‌پز مصرف می‌کنند.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس جالاپنو کلیک کنید .

سوسیس کابانوسی:

این سوسیس اولین بار در لهستان درست شده و ظاهری متفاوت با بقیه سوسیس ها دارد (بلند و باریک) و به صورت دودی یا کاملا نرم یا خشک تولید می‌شود.

در اصل با گوشت خوک درست میشود ولی در ایران با گوشت گوساله درست میشود (_کابانوسی از گوشت مرغ و بوقلمون توانسته طرفداران زیادی را در بازارهای مواد غذایی حلال، به خود اختصاص دهد. )

از کابانوسی بیشتر در طبخ انواع پاستا، سالاد سبزیجات و نوعی خوراک به نام سوپ سوسیس استفاده می‌شود.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس کابانوسی کلیک کنید .

سوسیس انگشتی:

 این سوسیس با حداقل ۵۰ درصد گوشت قرمز، روغن مایع، گلوتن، شیر خشک، نمک و سایر ادویه‌های مجاز تولید می‌شود.

از این سوسیس برای درست کردن انواع فینگزفود ها استفاده میشود (مانند انواع ساندویچ‌های کوچک، انواع کوکو، انواع غذای طبخ شده با بادمجان، انواع لقمه‌ها و …) که معمولا به سیخ کشیده می‌شودو نوع کبابی آن بسیار خوشمزه است.

برای آموزش طرز تهیه سوسیس انگشتی کلیک کنید ..

کلام آخر:

شما میتوانید با داشتن یک کاتر میکسر یا سوسیس ساز پرقدرت خانگی به راحتی مایع انواع سوسیس ها را در خانه درست و نوش جان کنید و یا میتوانید حتی یه کسب خانگی کوچک با بازدهی و سود بالا در خانه داشته باشید.

برای دیدن کاتر میکسر(سوسیس ساز) نوا کلیک کنید.

یکی دیگه از ابزار های مورد نیاز برای تهیه سوسیس کالباس پرکن رول سوسیس است . در ابتدا شما میتوانید با قیف یا یک سوسیس پرکن دستی ساده این کار را به راحتی انجام دهید .

برای مشاهده سوسیس پرکن دستی کلیلک کنید.

از ابزارهای دیگر مورد نیاز موتوان به کالباس بر اشاره کرد . این ابزار در بعد صنعتی بسیار گران است ولی نمونه های خانگی ان طراحی و ساخته شده که با هزینه کم برای عملکرد خانگی مناسب است و مصارف دیگه از جمله درست کردن سالاد حلقه کردن سیب زمینی و … هم دارد.

برای مشاهده کالباس بر خانگی کلیک کنید

از تجهیزات دیگر میتوان به یخ پوره کن ، اتاق پخت سوسیس ، گیره زن رول و غیره اشاره کرد.

با دادن نظراتتون  در مورد انواع سوسیس مارا در تولید محتوای هر چه بهتر یاری کنید.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه